Duel sousedů v tabulce vyzněl těsně pro hosty, kteří zápas „urvali“ ve druhé půli

Foto Radek Čáp

Další fotky Marka Vika jsou na fejsu

MUŽI – 7.10.2018

SK ČESKÁ SKALICE – SK TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ

2 : 3 (poločas 1 : 1)

Branky: 43. Lukáš Kožený, 85. Martin Škoda

ŽK 3 : 2 (60. Erik Berger, 80. Pavel Sedláček, 90. Vilém Ruprich)

Sestava Skalice: Aleš Jakl, Tomáš Voráček (78. Ondřej Resler), Pavel Sedláček, Martin Škoda, Stanislav Hanel, Lukáš Kožený, Erik Berger, Václav Novotný, Tomáš Pácalt (58. Jiří Hánl), Jan Valeš, Vilém Ruprich

Duel sousedů v tabulce 1. A třídy kopané můžu začal zostra. Domácí hned ve 4. minutě zahrávali roh, který obrana odvrátila a z protiútoku měl první  zásah Aleš Jakl. Po dalším rohu střílel Standa Hanel, ale brankář byl na místě. Tentýž muž sebral míč před dobíhajícím Erikem Bergerem. Pak dvakrát zasahoval na druhé straně Jakl a Týniště mělo roh, který domácí ubránili. Hosté měli další dobrou příležitost po čtvrthodině hry, ale byl z toho jen protiútok, který zhatil dobrým vyběhnutím brankář Týniště. Škoda se k míči už nedostal. Hosté poté v 17. minutě střílí z 25 metrů a rána končí v domácí síti – 0 : 1. Autorem byl Radek Mládek. Pak má Skalice dva slepené rohy, ale nic z nich nebylo. Ve 22. minutě následovala špatná malá domů, ale Jakl se vyznamenal. Vzápětí zblokovaná střela Tomáše Pácalta končí rohem a po něm Pavel Sedláček pálí jen do boční sítě. Po půlhodině hry se k trestnému kopu postavil Martin Škoda, ale jeho pokus jen prolétl pokutovým územím. Pak měli domácí další roh, který soupeř se štěstím odvrátil. Trestňák na druhé straně v pohodě chytil Alda Jakl. Pět minut před přestávkou byl na konci pěkné akce Sedláček, jenže jeho střela šla mimo. Skalice se přeci jen dočkala vyrovnání těsně před půlkou, kdy zahrávala dva rohy a po tom druhém se podařilo srovnat kapitánovi Lukáši Koženému.

Po změně stran se hrálo víc podle not Týniště. Ale hned ze začátku měl šanci Valeš, jenže mířil mimo. Vzápětí měl práci Jakl a obstál na výbornou. Pak měla Skalice trestný kop, Škoda provětral brankáře hostí. V 56. minutě přišel další trestňák, ale málem uhodilo na druhé straně. Jakl byl pozorný. Hosté šli do vedení v 60. minutě, kdy skalická obrana neuhlídala standardní situaci. Trefil se Tomáš Voda. Hosté pak střílí mimo a v 65. minutě Standa Hanel krásnou ranou z volného přímého kopu trefuje břevno. V 72. minutě bylo ještě hůř – 1 : 3. To domácí udělali chybu ve středu hřiště, z čehož byl rychlý protiútok. Jakl sice první střelu chytil, ale míč mu vypadl a pro dobíhajícího Martina Nováka nebyl problém ho uklidit do zařízení. O dvě minuty později se do stoprocentní šance dostal Honza Valeš, jenže vystřelil nad. Jiskřičku naděje vydoloval Martin Škoda, který snížil pět minut před koncem na 2 : 3. Jsou ale věci, kdy jde fotbal naprosto na vedlejší kolej. V nastaveném čase zkolaboval brankář hostí a to bez kontaktu se soupeřem. Odvezla ho záchranka. Nezbývá než mu přát brzké uzdravení. Tady jde opravdu veškerá rivalita stranou.

Marek Vik (domácí): Hosté potrestali naše chyby a my jsme svoje šance nevyužili. Z tohoto pohledu je vítězství Týniště zcela zasloužené. Vzhledem k průběhu utkání a počtu našich neproměněných šancí je pro nás ale výsledek ztrátou důležitých tří bodů. Decimují nás zranění a trápí koncovka a naše situace i postavení v tabulce je na pováženou. Brankáři Týniště Baťhovi přejeme brzké uzdravení.

Lukáš Ráček, vedoucí mužstva (hosté): V prvním poločase jsme se dostali po krásné střele Radka Mládka do vedení. Místo zvýšení na 2-0 přišlo těsně před přestávkou vyrovnání na 1-1. Ve druhém poločase jsme byli lepší a vedli 3-1. Domácím se povedlo snížit na 3-2 asi 5 minut před koncem a všichni očekávali mohutný finiš domácích. Nám bohužel zkolaboval brankář Karel Baťha, pro kterého musela RZS a většina lidí na hřišti si uvědomila, že góly a body nemusí být vždy na prvním místě.