Solnice vyhrála Novoroční pohár, Rozkoš byla třetí

Foto: Zdeněk Majer

Dvanáctý ročník má za sebou fotbalový Novoroční pohár. Ten se nerodil vůbec lehce. Pořadatelé z RSCM Rozkoš nakonec přivítali pouze pět mužstev. Ta se utkala systémem každý s každým 2 x 10 minut, takže si všichni hodně zahráli a příliš dlouho nečekali.

Po zásluze vyhrála Solnice. Její hráči předváděli nejvyrovnanější výkony. Ostatní mužstva se nevyhnula výkyvům ve svém herním projevu. Solnice jako jediná neprohrála, i když rovněž nebyla stoprocentní. Vstoupila do turnaje remízou s Velkým Poříčím 2:2. Pak ale porazila Jiskru Kocbeře 3:1, Rozkoš B 3:0 a stejným rozdílem přehrála i domácí áčko. Výbornými výkony mužstvo podržel brankář Filip Štěpán.

Druhou příčku překvapivě vybojovali hráči Velkého Poříčí, které remizovalo v přestřelce s Rozkoší A 3:3, dále porazilo Rozkoš B 3:0 a Jiskru Kocbeře rozstřílelo 6:0.

Třetí příčka zbyla na RSCM Rozkoš A. Domácí áčko vstoupilo do turnaje usmolenou prohrou s vlastním béčkem 2:3. Pak remízovalo s Velkým Poříčím 3:3. Rozkoš ještě rozstřílela Kocbeře 6:1, v závěru ale podlehla Solnici 0:3

Čtvrtá byla Jiskra Kocbeře. Zástupce trutnovského okresu porazil domácí béčko 2:0, i když se dostal za půlku jen asi třikrát. První branku si vstřelila Rozkoš sama a podruhé proklouzl míč do sítě po závaru před brankou. V dalších utkáních již Kocbeře nebodovaly. Dosáhly stejného počtu bodů jako Rozkoš B. O konečném pořadí proto rozhodoval vzájemný zápas. Béčko skončilo poslední.

Všechny zápasy odsoudcoval Ondřej Čejchan. Nejlepším střelcem turnaje se stal Štěpán Hornych z Velkého Poříčí, který se trefil sedmkrát. O jednu branku méně dala domácí Terezka Janoušková. Největší kuriozitou turnaje byly 3 vlastní branky v prvních 4 zápasech. Do vlastní sítě se totiž postupně trefili Adam Vondráček (Rozkoš A) a Michal Tipelt (Rozkoš B), stejným směrem zamířil rovněž Dominik Kreibich (Kocbeře).

Share on Facebook
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.