TJ JISKRA ČESKÁ SKALICE – TJ TATRAN HOSTINNÉ

2 : 4 (1:0)

Branky: Martin Ponka, Roman Kubánek – Radim Jakoubek 3, Daniel Blažek

Sestava Skalice: Nymsa – Vlétl, Hanuš, Gajdoš, Pokorný, Mareš, Vik, Novák, Ponka, Lexman, Kubánek. Střídal: Patrný

Zápas s těžko uvěřitelným průběhem se odehrál za krásného počasí na českoskalickém fotbalovém stadionu. Blýskat se začalo hned od 9. minuty, kdy si vykoledoval červenou kartu stoper hostí Jan Vacek, který si fotbal spletl s volejbalem, když na brankové čáře zahrál rukou. Navíc domácí kopali penaltu, kterou ale Lexmanovi vyrazil gólman Kápovský. Svoje zaváhání ale Lexman odčinil, když ve 21. minutě vysunul kolmicí Ponku a ten podél brankáře zamířil k tyči – 1:0. Hosté mohli srovnat o deset minut později, když se mezi dvojicí obránců prosmýknul Przybyla. To by ale musel vystřelit tvrději a přesněji. Těsně před přestávkou pálil na druhé straně z voleje Martin Novák, jenže jeho střela jen o půl metru minula šibenici.

Druhý poločas začali domácí aktivněji. Hned po pěti minutách namazal Lexman Kubánkovi a ten tváří v tvář brankáři nezaváhal  – 2:0. V 57. minutě se osmělili hosté, když Nymsa horko těžko vyrážel pumelici na roh. Z protiútoku protáhnul Kácovského s chutí hrající Fanda Lexman. O minutu později se ocitnul hostující útočník sám na malém vápně Skalice a zcela nepochopitelně do branky míč ani nedokopnul. To ale mělo být jen varování. V 63. minutě totiž propadla domácí obrana a Jakoubek snížil na 2:1. V tu ránu se domácí začali víc než hře věnovat hádkám mezi sebou a to byla voda na mlýn soupeře. O čtyři minuty později bylo vyrovnáno. Když se tentýž hráč trefil tvrdě z voleje. To ale ještě nebylo vše. Dvanáct minut před koncem vypálil dalekonosnou ránu Blažek, který tak strhnul vedení na stranu hostí – 2:3. V nastaveném čase dokončil svůj hattrick Jakoubek, který po sóle téměř přes půlku hřiště upravil na konečných 2:4.