TJ JISKRA ČESKÁ SKALICE – TJ SOKOL BÍLÁ TŘEMEŠNÁ

4:4 (3:1)

Branky Skalice: František Lexman 2 (1 z penalty), Martin Ponka, Roman Kubánek

Sestava Skalice: Nymsa – Flégl, Hanuš, Falta, Pokorný, Gajdoš, Vik, Lexman, Ponka, Kubánek, Patrný. Střídal Mareš

Českoskaličtí dorostenci se v přímém souboji utkali o druhé a třetí místo s Bílou Třemešnou. Nakonec se ale smáli hráči Hostinného, kteří přeskočili oba rivaly v tabulce nad sebou.

Skalice začala aktivně. Od začátku se do soupeře zakousla. Kdyby to po čtvrthodině hry bylo 4:0, nikdo by se nemohl divit. Jenže brankář Třemešná byl proti. Překonal ho až ve 26. minutě s chutí hrající Martin Ponka, který u tyčky propasíroval do sítě střelu Romana Kubánka. Ve 34. minutě se ve vápně krásně uvolnil Kubánek, trefil ale jen gólmana, ten míč vyrazil k Lexmanovi, jenž se nemýlil – 2:0. O tři minuty hosté rychle rozehráli přímý kop, brankář se nedomluvil s obránci a Martin Jákl snížil hlavou lehce na 2:1. Dvě minuty před přestávkou po rohu urval míč Roman Kubánek, který pojistil vedení Jiskry na 3:1.

Po změně stran se dále hrálo nahoru dolů. Hosté ze začátku hrozili po rychlých útocích. Nymsa ale byl na místě. V 55. minutě zpracoval míč na velkém vápně znovu kapitán hostí Jákl a střelou k bližší tyči vykřesal pro Třemešnou naději. Toto varování domácím nestačilo. Po hodině hry čelil Nymsa střele tváří v tvář. Byl z toho ale jen roh. V 61. minutě unikal hostující obraně Ponka, Jakub Jákl ho vzal vyloženě přes „párky“ a po červené kartě putoval do sprch. Nic platné nebylo hostím ani  to, že Jákl nebyl posledním bránícím hráčem před brankářem. Jeho zákrok byl totiž surový, a proto rozhodčí správně tasil rudou! I v desíti hosté bojovali a v 70. minutě nastřelili spojnici Nymsovy brány. O pět minut později neudržel nervy na uzdě hostující kapitán, když po chybném vhazování zahodil míč a po druhé žluté kartě putoval předčasně do sprch i on. Cestou si ještě neodpustil vulgární slova k rozhodčímu a kopanec do rohového praporku, takže mu chladná sprcha jistě přišla vhod! Jenže o chvíli později zatáhnul za záchrannou brzdu na druhé straně Marek Flégl, dostal žlutou kartu a Nymsa potom z trestného kopu inkasoval potřetí. Domácí se ale radovali ještě jednou. Pět minut před koncem kopali penaltu. Hosté se hodně zlobili na rozhodčího, ale dle názoru autora tohoto referátu naprosto neprávem. Penalta to byla přímo ukázková. K její exekuci se postavil levonohý Fanda Lexman, který nedal brankáři Dobřichovskému žádnou šanci – 4:3. Ani za tohoto stavu hosté nesložili zbraně. O minutu později vyrazili na rohový kop všichni včetně brankáře na stranu Jiskry. Po centrovaném míči se dostal k hlavičce Jiří Brožek a ten zamířil pod břevno – 4:4.

Třemešná dokázala srovnat na konečných 4:4 i v devíti hráčích. Jinak se zápas nezaujatému divákovi musel líbit, hrálo se celou dobu nahoru dolů, padalo hodně branek, místy se i blýskalo. Zatímco hosté bod vybojovali, domácí v kombinované sestavě naopak ztratili body tři.