Prohra s účastníkem 1. B třídy Pardubického kraje

Branky Skalice: Martin Škoda, Stanislav Hanel, Pavel Sedláček

AFK Horní Jelení - SK Česká Skalice

Foto Marek Vik

Další fotky jsou na našem profilu na FB

V dalším přípravném utkání jsme změřili síly s týmem z Horního Jelení. V prvním poločase dostali šanci především hráči, kteří si to svoji pravidelnou docházkou zasloužili nejvíce. I proto jsme opět nezvládli úvod utkání a rychle inkasovali. Poté jsme přežili několik dalších šancí. Do hry nás vrátil navrátilec do sestavy Martin Škoda, který přesnou střelou z přímého kopu vyrovnal. Bohužel jsme se nevyhnuli v obraně několika laciným chybám, které soupeř třikrát do poločasu potrestal. Některé naše chyby jsou naprosto zbytečné a samy jimi dostáváme své soupeře do vedení. Do 2. Poločasu jsme udělali opět několik změn v sestavě. Do hry se letos dostali poprvé i Marek Panenka a Vašek Novotný a především Honza Holub svým příchodem dodal našemu týmu mnohem větší klid. Rázem jsme byli mnohem lepším týmem, dali jsme hned branku na 4-2 a hráli velmi dobře. S chutí, s elánem, rozhodnuti s výsledkem ještě něco udělat. Měli jsme spoustu šancí , možná 4, které jsme ale nevyužili. Soupeř tak po ojedinělé akci navýšil na 5-2. Pak se více faulovalo, oplácelo, navzájem uráželo, než aby se hrálo. A tak v samém závěru upravil na konečných 5-3 Standa Hanel.

Jakub Zahradník: Velmi důrazný soupeř, který nás svým pojetím hry dobře prověřil. Podobných zápasů ale budeme hrát v sezóně několik, takže jsme rádi, že jsme podobné utkání mohli sehrát. Naši hráči jsou stále v plné zátěži a proto neděláme z výsledku velkou vědu. Na druhou stranu si myslím, že svoji individuální kvalitou bychom měli i takovéhoto soupeře dokázat porazit. Co nás začíná znepokojovat, je obrovské číslo na straně obdržených branek. 16 branek ze 3 utkání je, ač v přípravě, ve veliké únavě, s hráči na jiných postech, strašně moc. Stále máme před sebou celý měsíc na to, abychom formu správně načasovali.