Aleš Jakl o zimní přípravě. Áčko již v plném zápřahu.

Po téměř dvou měsících, kdy si hráči užívali zaslouženého volna, se v poprvé v letošním roce sešli hráči prvního týmu SK Česká Skalice. Jak zatím vypadá příprava, co mají hráči již za sebou a naopak ještě před sebou, to nám řekl hrající asistent trenéra Aleš Jakl.

„Poprvé jsme se sešli v úterý 14. ledna v Jaroměři, kde jsme absolvovali úvodní trénink. Někteří možná čekali uvítací fotbálek, ale to se zmýlili. Uvítací trénink to sice byl, ale čekal nás kruhový trénink s činkami, medicinbaly, švihadlem, cvičili jsme s vlastní váhou různé cviky, …No bylo to výživné!“, usmívá se a hned pokračuje: „Hned druhý den jsme se sešli v nedalekém Novém Městě nad Metují a v rámci nabírání objemu jsme absolvovali, každý různě dle možností (zranění, věk) až 10 výběhů do tzv. Sto schodů. Správně jich je 107. Jelikož se kluci hecnuli a přidali si (v plánu bylo 6 výběhů), bylo nám odpuštěno běhání v pátek před tréninkem v Dobrušce.

V pátek jsme tak zakončili první týden různými bagy, střelbou a hrou na dvě.“ Co dál hráče čeká, to nám Aleš okomentoval takto: „Budeme dál pokračovat a scházet se v úterý, středu a pátek, plus o víkendu sehrajeme přípravné zápasy. Kluci vědí, že během přípravného období je čeká cca 20 těžkých tréninků, ze kterých ale budeme žít a snad i těžit během jarní sezóny.“

Co se týče přípravných utkání, to nám stále strážce svatyně přiblížil takto: „V přípravných utkáních chceme především zkoušet různé hráče na různých postech. Také si chceme vyzkoušet různé herní varianty. Zjistit, jak hráči pracují v únavě a jak jsou pro nás variabilní. V neposlední řadě jde také o kondiční stránku. V úvodních utkáních přípravy nebudeme proto tolik dbát na výsledek.“ Kde a kdy je možné tedy kluky vidět? „První přípravné utkání hrajeme v sobotu 25. ledna od 16 hodin v Dobrušce na umělém trávníku s účastníkem krajského přeboru Kostelcem nad Orlicí. Tímto bych chtěl pozvat všechny naše věrné fanoušky, aby se na nás po tak dlouhé době přijeli podívat“, uzavřel Aleš Jakl.

Share on Facebook
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.