Sedm kulí jako v Broumově. Ani pět branek z 1. půle na zisku bodu nestačilo

TJ SLOVAN BROUMOV – SK ČESKÁ SKALICE

7 : 5 (poločas 3 : 5)

Branky: 10. Pavel Smrček, 31. a 34.  Jan Kotyza , 55. a 73. Tomáš Němeček, 82. David Svoboda, 90. Matěj Ponikelský – 5. a 13. Roman Pípek,, 17. a 43. Jan Valeš, 36. Tomáš Pácalt

Sestava Skalice: Roman Weisser, Libor Zítko, Pavel Sedláček, Lukáš Kožený, Václav Novotný, Marek Panenka (65.Jiří Hánl), Tomáš Voráček, Tomáš Pácalt, Erik Berger, Roman Pípek, Jan Valeš (78.Dominik Bogusz)

ŽK 1 : 5 (28. Marek Gago, 57. Pavel Sedláček, 65. Roman Weisser, 77. Libor Zítko, 81. Erik Berger, 90. Tomáš Pácalt )

Diváků 160

Nedělní derby v Broumově začalo skvěle. V5. minutě přišel únik Marka Panenky po pravé straně a jeho přesnou přihrávku přetavil ve vedoucí gól Roman Pípek, 0:1. Jenomže uplynulo pět minut a po chybě hostující obrany bylo srovnáno. Domácí Smrček zakončil na zadní tyč, 1:1. A kanonáda pokračovala. Ve 13. min šel centr před branku domácích a ho hlavou uklidil do sítě Roman Pípek, 1:2. V 17.min. centr z pravé strany uklízí hlavou do domácí branky Honza Valeš, 1:3. Přichází minuta 31. a domácí hráč Kotyza snižuje na 2:3 a o tři minuty později stejný hráč srovnává na 3:3. Odpověď hostů na vyrovnání je nádherná. Ve 36.min. se Tomáš Pácalt staví k přímému kopu od pravé autové lajny a ukázkově zakrouceným kopem do zadní šibenice dostává hosty opět do vedení, 3:4. A to ještě není v první půli vše. Ve 43.min. letěl další centr do vápna domácích. Ve skrumáži je důrazný Honza Valeš a zvyšuje opět náskok hostů na 3:5. Takový vývoj zápasu se početnému táboru fanoušků hostujícího týmu musel líbit.

Do druhé půle domácí poslali dva čerstvé hráče a začali přebírat kontrolu nad zápasem do vlastních rukou, vlastně na vlastní kopačky. V 55. min. snižuje Němeček na 4:5 a po další nedůraznosti obrany týž hráč v 73. min. srovnává na 5:5. V těchto fázích zápasu už mělo domácí mužstvo zápas pod kontrolou a 82.min. přišla další fotbalová paráda. Útok domácích po pravé straně, přesný centr na hranici velkého vápna a nádherný volej domácího Svobody znamená vedení Broumova 6:5. Hosté vrhli zbývající síly do útoku a snaha o vyrovnání přinesla v 90.min standardní situaci, do které se zapojil i hostující brankář. Domácí však tuto situaci zvládli a po odkopu k půlící čáře šel sám na prázdnou branku domácí Ponikelský a upravil na konečných 7:5.

fanda Vašek Skořepa

Ondřej Zinke (domácí): „Neskutečné, bláznivé… poločas, osm branek, stav 3:5 pro hosty. V přestávce, jsem kluky nabádal, že nic není ztraceno a můžeme to zvládnout. Druhý poločas byl galapředstavení celého týmu, který to nezabalil a utkaní otočil! Loučení s fanoušky, kteří dnes hnali mužstvo za vítězstvím, bylo v euforii. Pochvalu zaslouží celý tým, výraznou postavou byl Mates Ponikelský. Pánové, klobouček!“

Jakub Zahradník – trenér (hosté): „Csaplarova past sklapla. Dát 5 branek venku a odjíždět domů bez bodu, to je hodně nemilé. Broumovský fanoušek musel být dnes spokojen, ten skalický v rozpacích. Bohužel se opakují stále stejné věci. Když se nám daří, porazíme kohokoliv, když ne, porazí nás kdokoliv. Nutno podotknout, že si domácí za 2. poločas vyhrát zasloužili. Je potřeba se ctí dohrát podzim, odpočinout si a v zimě pořádně potrénovat.“