Prohra s posledním týmem tabulky je rozhodně zklamáním

SK Česká Skalice - MFK Nové Město nad Metují

Foto Marek Vik

Další fotky jsou na našem profilu na Xichtbůku

MUŽI – 3.11.2019

SK ČESKÁ SKALICE – MFK NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ

1 : 2 (1 : 1)

Branky: 19. Lukáš Böhm – 27. Lukáš Kožený (vlastní), 51. Dominik Flígr

Sestava domácích: Roman Weisser, Libor Zítko (74. Jiří Hánl), Lukáš Kožený, Pavel Sedláček, Václav Novotný, Tomáš Pácalt, Tomáš Voráček, Lukáš Böhm (59. Jan Holub ), Marek Panenka , Roman Pípek, Erik Berger (61.Jan Valeš )

ŽK 4 : 1 (37. Lukáš Kožený, 45. Lukáš Böhm, 67. Tomáš Pácalt, 92. Aleš Jakl – 32. Jakub Zamastil)

Dnešní derby lze zhodnotit negativně ze strany domácích.

Utkalo se 5. mužstvo tabulky se 16., ale na hřišti to nebylo znát. Chyběl nám lepší pohyb po celé ploše, tlačili jsme se přehuštěným středem soupeřovy obrany, místo roztažení hry do křídelních prostorů, hosté byli důraznější ve středu pole i před vlastní brankou. I přesto šli domácí do vedení, když centr Novotného z levého křídla. V 19. min. přiklepli útočníci za hranici šestnáctky a tvrdá a přesná střela Lukáše Böhma skončila u levé tyče hostujícího gólmana, 1:0. Jenže špatný výkon domácích pokračoval a po rychlém protiútoku hostí a prudkém centru před domácí branku si v 27.min. nešťastně ve skluzu srazil míč do vlastní branky Lukáš Kožený, 1:1.

Do druhé půle nastoupili domácí se snahou zvrátit utkání ve svůj prospěch, ale místo toho přišel rychlý brejk hostí v 51.min. a hosté po přesném zakončení Dominika Flígra na zadní tyč otočili zápas ve svůj prospěch. I po tomto gólu se domácí tlačili do útoku, ale hosté důraznou hrou v obraně a rychlými protiútoky změnu skóre nepřipustili a překvapivě, ale zcela zaslouženě si z derby odvážejí tři body. Po čtyřkolové kanonádě, kdy jsme vstřelili 20 branek přišel půst a v posledních dvou kolech jsme vsítili pouze branku jednu. I přes velkou marodku je to námět k zamyšlení.

Za týden v dalším derby v Broumově je potřeb předvést podstatně lepší výkon, pokud chceme pomýšlet na body.

Váš fanda Vašek Skořepa

Jakub Zahradník – trenér mužstva (domácí):
Velmi podobný scénář, jako před týdnem. Vypracujeme si několik šancí po skvěle sehraných akcích. Ujímáme se vedení po krásné střele. Držíme relativně dobře balón, můžeme přidat další góly, ale není nám teď přáno. A tak srdnatě bojující mladý celek hostí otáčí ve 2. poločase vedení na svoji stranu. My jsme pak zbrklí, netrpěliví, nepřesní a ani ze závěrečného tlaku nejsme schopni dovést utkání alespoň k penaltám. Je teď pouze na nás, abychom se z minikrize dostali.

Jaroslav Macháček – sekretář klubu (hosté):

V prořídlé sestavě jsme vybojovali trochu šťastné a velmi potřebné vítězství a opustili tak poslední místo v tabulce. Pochvalu zaslouží trojice rozhodčích.
Share on Facebook
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.