SK TÝNIŠTĚ NAD ORLICÍ – SK ČESKÁ SKALICE

3 : 0 (2 : 0)

Branky: 35. Radek Mládek (pokutový kop), 43. Tomáš Kos, 64. Tomáš Voda

Sestava Skalice: Roman Weisser, Tomáš Voráček, Jan Holub (82. Matyáš Rýdl), Lukáš Böhm (77. Jan Valeš), Roman Pípek, Libor Zítko, Tomáš Pácalt, Lukáš Kožený, Václav Novotný, Marek Panenka, Jíří Hánl (83. Dominik Bogusz)

ŽK: 3 : 3 (27. Tomáš Repák, 45. Radek Mládek, 83. Tomáš Voda – 62. Václav Novotný, 78. Tomáš Pácalt, 88. Matyáš Rýdl)

Diváku 140

Posledních pět kol Česká Skalice neprohrála, z toho čtyři zápasy odehrála na hřištích soupeře se ziskem 10 bodů (Loko HK – ČS 2:2, Jaroměř – ČS 1:4, Kunčice – ČS 2:6, Trutnov B – ČS 0:4 a pátý zápas ČS-V. Poříčí 6:0). To je celkem 13 bodů z patnácti možných.

Tolik úvodem.

Nedělní zápas v Týništi nad Orlicí se za krásného počasí odehrál za velké podpory českoskalických fans a úvodní půlhodina se odehrála podle not českoskalických fotbalistů. Vytvořili si převahu i šance. Podle dění na hřišti to mělo být 0:2, možná i 0:3, ale tentokrát nám chyběla větší přesnost i klid v koncovce. A přišla 35. minuta a nešťastný zákrok obrany na boku velkého vápna, který hlavní rozhodčí posoudil jako faul a po domluvě s pomezním ukázal na značku pokutového kopu. Domácí střelec Mládek penaltu pověsil do levého horního rohu Weisserovy branky, 1:0. I přes nepříznivý stav nepolevilo mužstvo hostí ve snaze vyrovnat, ale vázla přesnější kombinace a s nakopávanými míči si obrana domácích poradila. Pak přišla 43. minuta a střela domácích zpoza vápna a před gólmanem lehká teč znamenala druhý gól v síti hostů, 2:0 (Tomáš Kos).

Ani tento gól do šatny nezlomil bojující tým hostí, kteří do druhé půle opět tlačili na obranu soupeře, ale jak  napsal trenér Jakub Zahradník (i kdybychom hráli do tmy, tak bychom gól nedali). V 65.minutě zahrávali domácí standardku z levé strany a na přesný míč si naskočil Tomáš Voda a hlavou tvrdě a přesně zakončil, 3:0.

Dnes našim borcům nebylo přáno a i přes velkou snahu odešli z trávníku v Olšině poraženi. Chlapci, hlavu vzhůru, v neděli 3.11. od 14.00 hodin máme doma derby s Novým Městem a doufám, že jsme střílet góly nezapomněli.

Váš fanda Vašek Skořepa

Lukáš Ráček – vedoucí mužstva (domácí): „Naši hráči vstoupili do utkání velmi vlažně. Soupeř si vytvořil mírnou převahu a několik šancí. Od 30. min jsme zlepšili pohyb a soupeře začali přehrávat. Poločas skončil naším vedením 2-0. Po změně stran náš tlak zesílil a během 10. min. jsme měli další tři gólové šance, které jsme neproměnili. Pojistka přišla až v 64. min.“

Jakub Zahradník – trenér (hosté): „Do 30. min jsme měli vyhrávat 3:0 a nikdo v Olšině by se nedivil. Místo toho prohráváme poločas 2:0 po velmi hloupých chybách. Druhý poločas jsme i tak chtěli zvrátit utkání na vlastní stranu, opět jsme měli 2 šance, plus jsme orazítkovali břevno. Dnes nám ale nebylo přáno a i kdyby se hrálo do tmy a domácí by byli v kabině, my bychom gól dnes nedali. Všichni už se tak těšíme na velké derby příští týden, které chceme pro naše skvělé fanoušky zvládnout.“