Vítězství v Bydžově posunulo Jiskru na třetí příčku tabulky!

RMSK NOVÝ BYDŽOV „B“ – TJ JISKRA ČESKÁ SKALICE 1:3 (1:1)
Branky Skalice: Merganc 2x, Židík
Sestava Skalice: Čejchan – Huňák, Vít, Kožený, Chmelík – Pejchal, Židík, Diviš, Koza (79. Arkeles) – Dvořáček, Merganc (85. Suchánek)

Skaličtí přijeli na hřiště posledního celku krajského přeboru pozitivně naladěni vysokou výhrou nad Dobruškou v minulém kole, ale prvních dvacet minut zápasu určitě nebylo podle jejich představ. Hráli špatně hlavně v obranné fázi a domácí útočníci jim dělali velké problémy. V 5. minutě ještě tečovaná střela skončila vedle Čejchanovy branky, avšak už v sedmé minutě po rohu domácí vstřelili úvodní branku zápasu – 1:0. V 10. minutě střílel skalický Merganc jen těsně vedle z trestného kopu. Zhruba od 20. minuty však Jiskra zabrala a začala Bydžov dostávat více pod tlak, ten hrozil hlavně z nebezpečných brejků. Ve 23. minutě měl srovnání na noze Koza, ale zblízka přestřelil. Srovnání tak přišlo až ve 40. minutě, když se po trestném kopu a zmatku ve vápně domácích nejlépe zorientoval Merganc – 1:1. Do konce poločasu měli ještě oba týmy po jedné šanci.

Ve druhém poločasu se obraz hry nezměnil. V 52. minutě z nadějné šance domácí přestřelili. O deset minut později byla naopak blízko gólu Jiskra. Ta šla do vedení v 64. minutě, když se po rohu uvolnil na vápně Židík a  přesně zakončil – 1:2. V 73. minutě našel tentýž hráč pasem Dvořáčka, ten přiťukl Mergancovi a byla z toho branka znamenající vedení skalických 3:1. V 80. minutě se pěkně prokličkoval domácí útočník ve vápně hostí až k zakončení, jenže Čejchan dobře zasáhl a o dvě minuty předvedl další výborný zákrok, kterým Bydžovu zneškodnil vyloženou šanci. V poslední minutě ještě našel Dvořáček před brankou Diviše, ale ten zblízka brankáře nepřekonal a když se ani poté Dvořáčkova střela nevešla mezi tyče, tak utkání skončilo vítězstvím Jiskry 3:1. Po 14ti odehraných kolech patří skalickému týmu třetí příčka krajského přeboru a do konce podzimní části ještě zbývá sehrát dva zápasy, a to se dvěma týmy z dolní poloviny tabulky (Týniště, Přepychy).