2 : 1 (poločas 1 : 1)

Branky: 29. Marek Panenka, 55. Pavel Sedláček (z penalty) – 5. Jakub Vácha

ŽK: 1 : 1 (51. Erik Berger – 54. Pavel Dvořák)

Sestava Skalice: Aleš Jakl – Tomáš Voráček, Pavel Sedláček, Martin Škoda (80. Dominik Bogusz), Roman Pípek, Ondřej Resler (68. Jiří Hánl), Tomáš Pácalt, Lukáš Kožený, Erik Berger, Václav Novotný

Doslova a do písmene utrpěné vítězství po strašném fotbalu. Domácí začali platonickým náporem. Byli to ale hosté, kteří šli v 5. minutě do vedení po chybě domácí obrany, kdy se nedomluvili stopeři, mezi kterými vystřelil útočník hostí a brankář Jakl na střelu nedosáhl. To byl šok! Jenže domácí byli lepší, soupeř hrozil jen z brejků. Ale Skalice neproměňovala ani ty vyložené šance. Vyrovnal až Marek Panenka, který ve 29. minutě doslova protančil šestnáctkou hostí z levého na pravé křídlo a když už to vypadalo, že to přehnal, vyslal dělovku pod břevno. Na nádhernou ránu brankář hostí neměl nárok. V dalších šancích se objevil znovu Panenka a taky Martin Škoda, i další hráči. Jen za první půli měli domácí tolik „loženek“, že by to jindy vydalo na celý zápas. Stínem utkání byla situace po půlhodině hry, kdy došlo k běžné srážce. Dle mého názoru tam nebylo žádné držení ani lokty. Šlo o střet nohami. Hráč Kobylic Roman Brzek nešťastně upadl a zranil si záda. O přestávce pro něj přijela rychlá záchranná služba. Romanovi přejeme brzké uzdravení. Nevím, na jakém utkání byl trenér hostí, když pod tímto střetem viděl likvidační faul. Později se můžete podívat na video, které se během týdne objeví na profilu Královéhradeckého KFS na portálu youtube.com

Už před poločasem a hlavně po přestávce hra hodně uvadla. Hrálo se mezi šestnáctkami. Byl to víc boj než fotbal. V 55. minutě se pískala penalta, kterou Pavel Sedláček s přehledem proměnil – 2 : 1. Hru Skalice oživil střídající Jirka Hánl, který měl elánu na rozdávání. Skalice měla i další šance (Škoda, Panenka, Resler, Novotný, Berger,…), ale opakoval se scénář z první půle. Kluci nedali ani vyložené příležitosti, naopak hosté několikrát zle zavářeli brankáři Jaklovi.  Ten v celém zápase moc práce neměl, ale vyznamenal se těsně před koncem, kdy hosté zahrávali několik standardních situací a zhruba dvě minuty před závěrečným hvizdem vytáhl dělovku soupeře z těžkého úhlu na roh. Díky sympatické snaze Kobylic o vyrovnání to byly nervy až do konce.

Příští neděli čeká fotbalisty SK Česká Skalice výjezd do Roudnice a tam by podobný výkon na body nemohl stačit.

Jan Holý, fanoušek českoskalické kopané a webmaster

Marek Vik – vedoucí mužstva (domácí): Dnes bereme tři body spíše ze štěstí než z nějaké fotbalové krásy. Kdybychom proměnili těch deset dalších tutovek napsal bych to jinak. Stínem na utkání je zranění hráče FC Spartaku Kobylice Romana Brzka kterému přejeme brzké uzdravení.

Libor Tobišek, trenér (hosté): Začátek se nám vydařil až do 30 minuty, kdy byl na našeho hráče likvidační faul bez žluté karty a s odvozem do náchodské nemocnice. Tímto zákrokem byl poznamenán další vývoj zápasu.