Muži vezou z Trutnova dva body po penaltovém rozstřelu, ve kterém tým podržel gólman Jakl

Foto Marek Vik

Další fotky jsou na našem profilu na fejsu

MFK TRUTNOV „B“ – SK ČESKÁ SKALICE

1 : 1 (poločas 1 : 1) (penalty 3 : 4)

Banky: Jan Valdáno Valeš, Penalty proměnili: Valeš, Škoda, Pípek, Pácalt, nedali: Voráček, Berger, Bogusz

ŽK: Pavel Sedláček, Erik Berger

Sestava SK ČS: Aleš Jakl, Václav Novotný, Tomáš Voráček, Pavel Sedláček, Tomáš Pácalt, Ondra Resler (71. Dominik Bogusz), Roman Pípek, Erik Berger, Marek Panenka (43. Jiří Hánl), Martin Škoda, Jan Valeš.

V dnešním 4. jarním kole zavítalo mužstvo SK ČS na „umělku“ do Trutnova, kde se střetlo s místním „B“ týmem. Opět jme měli problém se sestavou, když nemohli nastoupit Lukáš Kožený ani Standa Hanel. Po odpykání trestu se vrátil do sestavy Tomáš Pácalt a po zranění Erik Berger.

Po počátečním oťukávání se do první šance dostali domácí, ale střela z poza velkého vápna skončila na tyči naší branky. Přišla 14. minuta a po pěkné akci Martina Škody následovalo přistrčení do uličky Honzovi Valešovi a ten nedal domácímu brankáři šanci – 0:1. Vzápětí měl 100% tutovku Marek Panenka, ale trefil pouze padajícího gólmana domácích. V 19. minutě bylo srovnáno, obrana hostí odvrátila centr pouze před velké vápno a domácí pohotovým a přesným volejem vyrovnali na 1:1. Střelcem gólu byl domácí záložník Jan Herout. V závěru poločasu měli domácí dvě další tutovky, ale branku netrefili, při druhé tutovce domácích se zranil Marek Panenka a poslední minuty dokulhal, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhé půle nastoupil namísto Máry Panenky Jirka Hánl. Celou druhou půli byli domácí lepším týmem, hlavně v kombinaci a také nebezpečnější v koncovce, kdy nás třikrát podržel Alda Jakl. Protože branka nepadla ani na jedné straně a utkání skončilo 1:1, došlo na penaltovou loterii. Pro diváky z ČS to začalo infarktově, Tomáš Voráček trefil břevno, vzápětí domácí proměnili a ujali se vedení. Penaltový rozstřel po pěti penaltách na každé straně skončil 3:3 a šlo se do K.O. systému.

V něm se vyznamenal Alda Jakl. Z osmi penalt dostal pouze 3 góly (1 do tyče, jedna mimo a tři Alda lapil!!!). Odveta za podzim se vydařila. Hosté si tehdy odvezli z ČS 2 body, dnes jsme si je z Trutnova odvezli my.

Co dodat závěrem: Nedařila se střelba, nedařilo se zahrávání standardních situací (rohy – tragedie, trestné kopy bez ohrožení branky soupeře)

Pochvala za bojovnost celému týmu, ale jen bojovnost nemusí v dalších zápasech stačit.