Vítězství Skalice se zrodilo již v první půli, ale byly to nervy až do konce

MUŽI – 31.3.2019

SK ČESKÁ SKALICE – FC OLYMPIA HRADEC KRÁLOVÉ / SOKOL KRATONOHY „B“

4 : 3 (4 : 1)

Branky: 1. Roman Pípek, 12. Martin Škoda, 19. Marek Panenka, 20. Jan Valeš – 45. Stanislav Libřický, 65, Marek Kulič (z penalty), 85. Filip Klapka

ŽK 2 : 2 (37. Aleš Jakl, 91. Jan Valeš – 31. Jan Kabeláč, 92. Jan Kváš

Sestava Skalice: Jakl Aleš, Voráček Tomáš, Škoda Martin, Valeš Jan, Pípek Roman, Panenka Marek , Sedláček Pavel, Novotný Václav, Resler Ondřej (61.Hánl Jiří), Hanel Stanislav (76.Bogusz Dominik), Ruprich Vilém

Chci poděkovat za skvělý fotbalový zážitek českoskalickým fotbalistům a také hráčům našeho soupeře.

Přes potíže se sestavou začalo utkání přímo snově, již v 1. min. překvapil gólmana hostí střelou na bližší tyč Roman Pípek a domácí se ujali vedení 1:0. V 8. min. musel pro zranění odstoupit hostující kapitán. Ve 12. min. přetlačil beka hostí Honza Valeš a střelu na vzdálenější tyč doklepl do sítě Martin Škoda 2:0. V 19. min. zužitkoval krásnou přihrávku mezi obránce mazácky Marek Panenka, 3:0. A hned o minutu později skóroval Honza Valeš a bylo to 4:0. To byl začátek jako ve snu.

Teprve po těchto čtyřech brankách se hosté dostali do hry a do poločasu byla hra vyrovnaná. V samém závěru centrovaný míč do pokutového doklepl do branky domácích Standa Libřický a do kabin se šlo za stavu 4:1.

Druhá půle byla patnáct minut vyrovnanou partií, v 65. min. odpískal rozhodčí penaltu proti domácím ( všichni jsme viděli faul před hranicí velkého vápna ) a Marek Kulič snížil na 2:4 z pohledu hostí (Alda si na penaltu sáhl, ale vytlačit ji nedokázal). Od této chvíle byli hosté lepším týmem, dokázali ještě v 85.min vstřelit branku na 3:4 (Filip Klapka), ale obrovské vůle po vítězství a obětavost domácích nakonec slavila úspěch.

V sestavě hostí nastoupili dva exligisté Marek Kulič a Filip Klapka a jejich účast byla znát hlavně ve druhé půli.

U domácích bych vyzvedl hru Romana Pípka, Standy Hanela a stoperské dvojice Voráček – Sedláček. Celý tým zaslouží pochvalu za bojovnost a obětavost.

Kluci děkujeme!!!

Vašek Skořepa, fanda českoskalické kopané

Stanislav Hanel, vedoucí mužstva (domácí): „Přes potíže se sestavou jsme začali výborně a ve 20 minutě jsme vedli 4-0. Soupeř ale nesložil zbraně a utkání zdramatizoval. Dnes celé mužstvo zaslouží velkou pochvalu za obrovskou bojovnost a vůli získat tři body.“

Martin Moník, asistent trenéra (hosté): „Úvod utkání hrubě ovlivnilo zranění kapitána Štěpánka, z kterého jsme procitli až po 20.minutě za stavu 4:0.Poté jsme se herně našli a dovedli utkání do dramatického závěru.U stánku s kvalitní uzeninou mě potěšili domácí příznivci, kterým utkání přišlo oku libé.“