FC SPARTAK KOBYLICE – SK ČESKÁ SKALICE

1 : 2 (0 : 2)

Branky: 6. Tomáš Voráček, 8. Martin Khol (Vlastní) – 51. David Hanák

Sestava Skalice: Aleš Jakl, Tomáš Voráček, Pavel Sedláček, Martin Škoda, Stanislav Hanel, Jiří Hánl (91. Jiří Mertlík), Ondřej Resler, Tomáš Pácalt, Lukáš Kožený, Erik Berger.

ŽK: 2 : 6 (36. Martin Škoda, 47. a 73. Pavel Sedláček, 56. Erik Berger, 62. Tomáš Pácalt, 71. Ondřej Resler)

Utkání začali hosté už tak trochu tradičně, a to neproměněnou tutovkou Sedláčka, který šel sám na branku, ale trefil gólmana. Hosté ale byli i dál aktivnější a odměna se dostavila. V 8. minutě zahrával rohový kop Hanel a Voráček hlavou nezaváhal – 0:1. Hned o dvě minuty později si průnikovou přihrávku Škody srazil do vlastní branky domácí stoper – 0:2. Kobylice se do první šance dostaly až po půl hodině hry, z dobré pozice ale přestřelily. Česká Skalice spoléhala ve zbytku poločasu na rychlé výpady, skóre se však už neměnilo.

To se změnilo hned zkraje druhé půle, kdy domácí snížili na 1:2. Kobylice pak hosty zatlačily, ale českoskalická obrana v čele s brankářem Jaklem vše spolehlivě likvidovala. Komplikace pro hosty přišla v 73. minutě, kdy si zblízka prohlédl druhou žlutou kartu Sedláček. I přesto ale mohla Česká Skalice své vedení navýšit, šance Bergera a Hanela však gólem neskončily.

Libor Tobišek, trenér (domácí): Rychlý dvougólový náskok jsme za 80 minut snížili pouze na rozdíl jednoho gólu.

Stanislav Hanel – vedoucí mužstva (hosté): Zcela zasloužené vítězství našeho mužstva. Konečně jsme se vyvarovali zbytečných osobních chyb. Děkujeme hráčům za bojovnost.

Zdroj: khfotbal.cz & nachodsky.denik.cz