Deset gólů, osm v síti Častolovic

MUŽI – 13.5.2018

SK ČESKÁ SKALICE – AFK ČASTOLOVICE

8 : 2 (4 : 0)

Branky: 1. a 15. Jan Valeš 2, , 41. a 88. Erik Berger 2, 77. a 84. Marek Panenka 2, 10. Tomáš Voráček, 70. Stanislav Hanel

Sestava Skalice: Aleš Jakl – Tomáš Voráček (69. Ondřej Vik), Patrik Runkas (75. Ondřej Resler), Otakar Pšenička (77. Tomáš Pácalt), Stanislav Hanel, Jiří Koza, Lukáš Kožený, Erik Berger, Václav Novotný (46. Jiří Hánl), Jan Valeš (82. Michal Šrajbr), Marek Panenka

ŽK: 1 : 0 (87. Tomáš Pácalt)

Po čtvrthodině to bylo 3 : 0. Co víc chcete slyšet? Skóre otevřel hned v první minutě kanonýr Honza Valeš, o 10 minut později skóroval Tomáš Voráček a častolovickou hororovou čtvrthodinu uzavřel znovu Valdáno. Tlak domácího týmu pokračoval. Hosté se poprvé dostali před Jakla až ve 37. minutě, ale jejich střela skončila vysoko nad. Poločasový výsledek uzavřela hlavička Erika Bergera, který zužitkoval pěkný centr Standy Hanela.

Po změně stran ve 47. minutě skončila Voráčkova střela mimo a Častolovice z protiútoku snížily na 4 : 1. Pak se hra přeci jenom trochu vyrovnala. Útoky se střídaly na obou stranách. V 52. minutě šla rychlá střela Pšeničky mimo a ani následující šance změnu skóre nepřinesla. Blýskalo se i v 55. minutě, jenže střela Hanela šla vedle a z rohu po střele Panenky taky nic nebylo. Po hodině hry se strhla doslova „trma vrma“ ve vápně Častolovic, jejich obrana vykopla míč z brankové čáry. V 63. minutě se snad po pěti minutách dostali hosté za půlku a z brejku snížili na 4 : 2. V 66. minutě Valeše zázračně vychytal brankář AFK. To byla snad šestá šance jen ve druhé půli. Pátý gól ne a ne přijít. O dvě minuty později si na centr naběhl znovu Valeš a hlavou trefil tyč, následně obranu Častolovic vykoupal Standa Hanel a střelou k tyči zvýšil na 5 : 2. V 77. minutě bylo ještě veseleji, po Hánlově přihrávce se prosadil Marek Panenka, který upravil na 6 :2. A stejný hráč byl na konci krásné akce po spolupráci Hanela s Reslerem a bylo to 7 : 2. No a Ondra Resler vymáchal hostující obranu v 88. minutě, kdy trefil břevno a míč do sítě dostal hlavou Erik Berger.

Richard Berger, asistent trenéra Skalice: „Další z řady jasných vítězství. I když ve druhé půli jsme nechali hosty snížit, předvedli jsme řadu krásných akcí i gólů. Opět děkujeme našim věrným fanouškům.“