Muži pokračují na vítězné vlně a jsou o bod druzí!

SK ČESKÁ SKALICE – TJ VELEŠOV DOUDLEBY NAD ORLICÍ

3 : 0 (1 : 0)

Branky: 6. Standa Hanel, 66. Tomáš Voráček, 67. Pavel Sedláček

Sestava Skalice: Aleš Jakl – Tomáš Voráček, Pavel Sedláček (80. Tomáš Pácalt), Patrik Runkas, Stanislav Hanel, Jiří Koza (72. Ondřej Vik), Lukáš Kožený, Erik Berger, Václav Novotný (62. Ondřej Resler), Jan Valeš, Marek Panenka (72. Jiří Hánl)

Domácí začali zostra. Již ve 2. minutě kopali roh, ale z toho ještě nic nebylo. O čtyři minuty později se již měnilo skóre. Centr Runkase a přihrávku Panenky využil Standa Hanel – 1 : 0. Vzápětí zakončil střelou akci Sedlis, jenže brankář jeho pokus kryje. Úvodní desetiminutovku uzavírá střela nad, kterou vyslal Erik Berger. V 16. minutě Sedláčkovu šanci i dorážku zlikvidoval brankář Doudleb. Ve 21. minutě trefuje Valeš hlavou břevno. Hosté se do té doby k ničemu nedostali. O tři minuty později střílí Hanel nad. Hráči Doudleb se do první „pološance“ dostali až po pětadvaceti minutách, jenže gólman Jakl byl pozorný. Po půlhodině hry pálili hosté vysoké nad. Tady by jim nepomohlo, ani kdyby branka byla postavená na výšku. Pak se zase dostali do šancí Skaličáci. Ve 32. minutě pálil z úhlu do brankáře Berger a o dvě minutě později Valdáno podruhé trefil břevno, tentokrát z blízkosti, ale nutno říci, že to měl na dlouhou nohu. Těsně před přestávkou trestňák hostí likviduje Jakl. V této fázi se hra opticky vyrovnala.

Hned po přestávce střílel Voráček nad bránu hostí. Panenkovu střelu v 51. minutě likviduje gólman. O dvě minuty později mají šanci Doudleby, jenže střela končí nad brankovou konstrukcí. V 66. minutě  se skóre změnilo podruhé. Hanel centruje a Voráček hlavou skóruje. Za necelou minutu unikl hostující obraně Pavel Sedláček a zvýšil na 3 : 0. V 72. minutě mířila technická střela Hanela těsně vedle a z protiútoku chybu obrany napravil spolehlivý Alda Jakl. Jedenáct minut před koncem tutovku střídajícího Jirky Hánla chytl skvělý brankář hostí. V 82. minutě šla šance Hanela těsně mimo a vzápětí se strhla trma vrma před skalickou brankou. Ale ani z tohoto mráčku nezapršelo.

Richard Berger, asistent trenéra Skalice: „Po ospalém prvním poločase se náš výkon zvedl, začali jsme více běhat a dvěma slepenými góly rozhodli o výsledku.“

Marek Mazura, trenér Doudleb: „Domácí vyhráli zaslouženě. My jsme žádnou ze šancí neproměnili“