Muži rozdrtili Albrechtice a jdou do čela soutěže! Poříčí má ale zápas k dobru

Další fotky brzy šoupneme na náš fejsbůk

MUŽI – 8.10.2017

SK ČESKÁ SKALICE – SK ALBRECHTICE NAD ORLICÍ

8 : 3 (4 : 1)

Branky: 28. Tomáš Voráček, 39. a 62. Jan Valeš, 41. a 46. Jiří Koza, 44. Pavel Sedláček, 65. Stanislav Hanel, 86. Jiří Hánl – 33. Ladislav Sršeň, 63. a 90. Radim Pinkas

Sestava Skalice: Aleš Jakl, Tomáš Voráček, Pavel Sedláček (74. Ondřej Resler), Ondřej Vik (70. Jiří Mertlík), Jiří Koza (57. Martin Novák), Stanislav Hanel, Otakar Pšenička, Václav Novotný (57. Jiří Hánl), Lukáš Kožený, Erik Berger, Jan Valeš.

ŽK: 32. Aleš Jakl – 69. David Hořínek

Zápas proti soupeři, který přijel pouze s deseti hráči, začal vlažně. V 7. minutě po rohu domácích se nic vážného nestalo. Později protáhl gólmana hostí pěknou střelou Ota Pšenička. Ve 12. minutě ho napodobil Pavel Sedláček. Z následného rohu Voráček hlavou orazítkoval tyč. Po čtvrthodině hry hlavičkoval Sedlis mimo zařízení. V 18. minutě sebral hostující brankář šanci Jirkovi Kozovi. O minutu později trefil Honza Valeš hlavou břevno. Ve 25. minutě hlavičkoval mimo branku Erik Berger a hostům dorazil jedenáctý hráč. Úvodní „přesilovka“ teda zůstala naprosto bez užitku. Po půlhodině zahrávala Česká Skalice roh a Tomáš Voráček hlavičkou konečně otevřel skóre. Vzápětí postupovali na hosté do útoku. Pšenička podklouzl a brankář Jakl nešťastně zasáhl útočníka hostí. Kopala se penalta, kterou proměnil Ladislav Sršeň a srovnal tak na 1 : 1. Pak ale přišla závěrečná desetiminutovka první půle, která jasně patřila domácím. Nejprve ve 38. minutě zahrál roh Standa Hanel, který našel Honzu Valeše a ten další hlavičkou upravil na 2 : 1. Vzápětí trefil další břevno Jirka Koza a ve 41. minutě se už tentýž hráč nemýlil –  3 : 1. Na poločasových 4 : 1 upravil hlavou Pavel Sedláček. Když shrneme první půli, tak je jasné, že Skalice určuje tempo hry. Třikrát trefila brankovou konstrukci Albrechtic, dala čtyři góly a tři z nich padly hlavou.

Jako skončil první poločas, v podobném duchu se pokračovalo po změně stran. Na 5 :  1 zvýšil střelou po zemi k tyči Jirka Koza. Hosté sympaticky nesložili zbraně a naopak bojovali dál. Po hodině hry kopali trestný kop. Jakl na střelu Radima Pinkase nedosáhl a bylo to 5 : 2. O dvě minuty později ale využil Hanelovu přihrávku Valeš, který zvýšil na 6 : 2. V 71. minutě se vyznamenal gólman hostí Michal Králík, který nejprve vyrazil trestný kop Erika Bergera a poradil si i s dorážkou Martina Nováka. V 77. minutě pálil nad bránu Hanel, vzápětí se blýsknul bravurním zásahem také domácí brankář Aleš Jakl, který zlikvidoval jasnou šanci Albrechtic. Pět minut před koncem vystřelil Tomáš Pácalt, brankář jeho ránu vyrazil a Standa Hanel zvýšil na 7 :  2. V té samé minutě zvyšuje náskok domácích střídající Jirka Hánl, ale v 90. minutě hosté snížili po střele Radima Pinkase.

Zápas skončil jednoznačným vítězstvím České Skalice v poměru 8 : 3, což znamená posun našeho týmu na průběžnou první příčku tabulky. Ale Velké Poříčí má při rovnosti bodů a mírně horším skóre zápas k dobru.

Jednoznačná výhra! Mužem zápasu byl nesporně Standa Hanel, který jeden gól dal a na dalších šest branek přihrál! Velké množství šancí zůstalo nevyužito. Nastřelili jsme několikrát brankovou konstrukci. Zápas dobře odřídila trojice rozhodčích.