Turnaj mladších žáků v Úpici očima pořadatelů

Zimní seriál mládežnických halových turnajů (v tomto roce celkem 6 turnajů), který jsme nazvali „Fotbal pro život“ se odehrál v sobotu a jednalo se o první díl fotbalového seriálu v ročníku 2015/2016, tentokrát pro kategorii mladších žáků. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 týmů a družstva se utkala systémem každý s každým. Jednotlivá utkání probíhala v duchu fair-play, hráči se snažili přítomným divákům předvést to nejlepší, o pěkné fotbalové akce a góly nebylo nouze, vždyť ve 21 zápasech padlo celkem 87 branek, což činí průměr přes 4 branky na zápas.

Foto: archiv pořadatelů

Turnajem nejlépe prošlo mužstvo Třebechovice A, které za celý turnaj prohrálo jediný zápas. O pořadí na druhém a třetím místě muselo rozhodnout až pomocné kritérium, jelikož ze vzájemného utkání Opočno – Česká Skalice A vzešel výsledek 0:0 a tak rozhodoval rozdíl branek v celkovém skóre a tentokrát se štěstí přiklonilo na stranu mužstva Česká Skalice A, třetí místo tedy „zbylo“ na mužstvo z Opočna. Ostatní týmy, které se neumístily na tzv. bedně, zaslouží též pochvalu.

V rámci vyhlášení výsledků turnaje došlo i na individuální ceny – nejlepší brankář Matěj Hnízdil (MFK Trutnov), nejlepší hráč Matyáš Lacko (Sparta Úpice/Baník Rtyně), nejlepší střelec Jan Horkel (Česká Skalice A). I ostatní však zanechaly solidní dojem, mnohokrát stačily maličkosti spojené se štěstím, které pak zamíchaly celkovým pořadím.

Všem účastníkům bez rozdílu patří poděkování za sportovní výkony a fair play způsob hry, k čemuž přispěl i arbitr turnaje Jiří Říha. Odměnou pro hráče byla ocenění v podobě pohárů pro nejlepší týmy a další ceny. Absolutní odměnou byl určitě zasloužený potlesk přihlížejících při vyhlášení výsledků turnaje. Seriál pokračuje 6.12.2015 turnajem mladších přípravek, kterého se zúčastní konkurence 7 týmů.

Sportovní klub Sparta Úpice a fotbalové turnaje mládeže i v roce 2015 podporuje město Úpice, partnerem turnajů je ZŠ Bří Čapků Úpice.

Share on Facebook
Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.